GameDev.js

Spotkania z tworzeniem gier w HTML5 i JavaScript

Meet.js Katowice #30 z Gamedev.js

Razem z ekipą Meet.js mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie specjalne - drugie spotkanie Meet.js Katowice w tym roku, podczas którego możecie spodziewać się ciekawych prelekcji związanych z szeroko pojętym tworzeniem gier HTML5.

Spotkanie odbędzie się 14 marca (środa) o godzinie 18:00 w Strefie Centralej. Jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja.

Szczegóły wydarzenia
Plan

1. Andrzej Mazur: Czego można się nauczyć na podstawie 800 gier stworzonych na konkurs
Czy brałeś kiedyś udział w game jamie? Próbowałeś konkursów tworzenia gier? Czy miało to sens? Czego się nauczyłeś? Jak to wspominasz?
Przeprowadzę Cię przez najciekawsze z 800 gier zgłoszonych do tej pory na konkurs js13kGames, który ogranicza pojedynczy projekt do 13 kilobajtów. Czy można na ich podstawie wyciągnąć ogólne wnioski na temat tego jak tworzyć gry, lub czego unikać? Przyjdźcie, a sami się o tym przekonacie.

2. Patryk Budzyński: Texture-less graphics
Proceduralne malowanie grafiki bez tekstur, przy użyciu shaderów GLSL. W jaki sposób przekuć proste operacje matematyczne w obrazy.

4. Lightning talki

5. Networking

Organizator

meet.js

Prelegenci

Andrzej MazurAndrzej Mazur - jest twórcą gier HTML5 i założycielem studia Enclave Games. Stworzył konkurs js13kGames, publikuje newsletter Gamedev.js Weekly oraz kieruje społecznością Gamedev.js organizując spotkania, warsztaty i hackatony. Lubi jeść sushi i grać w Neuroshimę Hex.

Patryk BudzyńskiPatryk Budzyński - silnikolog, zaczynał z C++, a skończył w HTML5, gdyż widzi w nim przyszłość gier mobilnych.

Partner

Mozilla