GameDev.js

Spotkania z tworzeniem gier w HTML5 i JavaScript

Tworzenie gier HTML5 z frameworkiem Phaser

Zapraszamy na spotkanie Gamedev.js na wydziale Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, podczas którego będzie można poznać framework Phaser i dowiedzieć się jak stworzyć prostą grę HTML5 z jego pomocą.

Szczegóły wydarzenia

Pamiętaj: możesz zabrać ze sobą swojego laptopa, ale nie musisz, bo warsztat będzie miał formę wykładu. Do aktywnego udziału w warsztacie wystarczą darmowe narzędzia: zainstalowana dowolna przeglądarka (wskazany Firefox lub Chrome) oraz edytor tekstu (na przykład Sublime Text).

Zagadnienia

Framework Phaser
Phaser jest w tym momencie najpopularniejszym frameworkiem do tworzenia prostych gier 2D w HTML5, nastawiony jest na gry mobilne - to rynek, który cały czas się rozwija. Naucz się jak łatwo jest tworzyć gry w języku JavaScript i przekonaj się, czy to jest właśnie to, co chcesz w życiu robić.

Prowadzący

Andrzej MazurAndrzej Mazur [strona, Facebook, Twitter] - założyciel studia Enclave Games, organizator konkursu js13kGames oraz wydawca newslettera Gamedev.js Weekly. Stara się rozkręcić spotkania Gamedev.js w Warszawie. Pasjonat nowych, otwartych technologii, reprezentant Mozilla Tech Speakers, autor artykułów MDN Games. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży tworzenia gier JavaScript, którym chce się podzielić z innymi. W czasie wolnym lubi jeść sushi i grać w Neuroshimę Hex.

Organizatorzy

Uniwersytet Wrocławski Enclave Games

Przydatne linki