GameDev.js

Spotkania z tworzeniem gier w HTML5 i JavaScript

Meetup Gamedev.js Warszawa #3

Zapraszamy na trzecie spotkanie Gamedev.js - meetupu zrzeszającego twórców gier HTML5! Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, prelekcje zostaną nagrane i udostępnione a uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać darmowe kupony na piwo lub inne napoje w barze. Oprócz prelekcji będzie więc miejsce na nieoficjalną integrację.

Szczegóły wydarzenia
Prelekcje

1. Jakub Kosior: Phaser - pierwsza gra. Łatwizna czy droga przez mękę.
Pierwsza gra - marzenie każdego początkującego programisty. Szukasz, myślisz, rwiesz włosy z głowy. A tu nagle cud - framework do gier - Phaser. Tylko, czy na pewno? Czy nie wrócisz do pętli 'szukasz...'? Opowiem o plusach i minusach wykorzystywania tego frameworku i o pracy przy pierwszej grze w JSie.

2. Jacek Głodek: Agenty reaktywne
O systemach agentowych w wersji reaktywnej tj. prostej sztucznej inteligencji czasu rzeczywistego oraz nieoczekiwanych zjawiskach emergentnych związanych z heurystyczną implementacją logiki.

3. Albert Pałka i Joanna Buganik: Pałki z Gamedev.js - o marketingu w grach, czyli od czego zacząć, żeby się sprzedawało.
Szanowni, żeby lepiej przygotować materiał do swojej prezentacji chcielibyśmy poprosić wszystkich zainteresowanych o wypełnienie krótkiej ankiety. Pozwoli nam to odpowiednio dobrać materiał pod prezentację tak, żeby wszyscy byli zadowoleni i wynieśli coś z naszego "mądrzenia się" ^^
Ankietę znajdziecie pod tym linkiem: https://goo.gl/forms/5NmE7U9bptLKZ7Tn2

Pamiętaj, że także możesz się zgłosić i podzielić się swoim projektem z innymi - napisz do nas na kontakt@gamedevjs.com!

Sponsorzy

Mozilla Codility
10Clouds Iterators

Firmy zainteresowane sponsorowaniem naszych spotkań zapraszam do pisania na kontakt@gamedevjs.com.

Prelegenci

Jakub Kosior Jakub Kosior - początkujący programista backend, zainteresowany także JSem. Pasjonuje się robotyką i machine learning. Aktualnie rozwijający skille programistyczne.

Jacek Głodek Jacek Głodek - Software Designer, Full–stack Developer, założyciel Iterators.

Albert Pałka Albert Pałka - grał całe życie, a od ponad 2 lat aktywnie wspiera twórców niezależnych. Pisze o marketingu na Gamasutrze, pisze o grach do PIXEL-a. Twórca Listy Pałki, czyli największej darmowej listy YouTuberów.

Joanna Buganik Joanna Buganik - Marketing Manager ze sporym bagażem doświadczeń wyniesionym z czasów "przed-branżowych". Pracę w grach zaczęła od CDP.pl, gdzie była odpowiedzialna za promocję tytułów takich wydawców jak Blizzard, Activision, czy Konami. Obecnie Head of Communications w QLOC.

Partnerzy

Enclave Games Whitestream