GameDev.js

Spotkania z tworzeniem gier w HTML5 i JavaScript

Meetup Gamedev.js Warszawa #6

Zapraszamy na szóste spotkanie Gamedev.js - meetupu zrzeszającego twórców gier HTML5! Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, prelekcje zostaną nagrane i udostępnione a uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać darmowe kupony na piwo lub inne napoje w barze. Oprócz prelekcji będzie więc miejsce na nieoficjalną integrację.

Szczegóły wydarzenia
Prelekcje

1. Łukasz Jagodziński: Implementacja wieloosobowej gry planszowej w Phaser i Meteor
Na spotkaniu przedstawię prezentację frameworka Meteor, który umożliwia synchronizację stanu u wszystkich użytkowników w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy łatwo dodać funkcje wspólnej rozgrywki wielu użytkowników znane np. z Kurnika, co pokażę na przykładzie gry planszowej.

2. Tomasz Kolinko: Lekkie wejście w ciężkie tematy
Na prezentacji opowiem o jednym z projektów nad którym pracuję - grą tłumaczącą skąd biorą się takie kwestie jak problemy z koncentracją, czy przewlekłe zmęczenie. Czemu akurat gra, jak wyglądał proces developmentu i jakie są dalsze plany z tym związane.

3. Staś Małolepszy: Gamedev pod presją — jak dowieźć dobry pomysł na gamejamie
Mój tata (profesor wzornictwa na ASP) mówi, że komplikowanie mamy w genach. Jak więc upraszczać? Podczas Gamedev.js Game Jam wspólnie ze znajomym stworzyłem w 8 godzin prostą grę, w którą do dziś gramy z przyjaciółmi. Opowiem o procesie wymyślania mechaniki gry i o prostych zabiegach brainstormingowych, które go usprawniają. O tym, jak zaplanowaliśmy pracę pod presją czasu. I wreszcie o tym, jak na kwadrans przed terminem zrezygnowaliśmy z elementu rozgrywki, który na początku wydawał się nam niezbędny. Spoiler: nikt nie zauważył, że go brakuje!

Sponsorzy

Mozilla Codility 10Clouds

Firmy zainteresowane sponsorowaniem naszych spotkań zapraszam do pisania na kontakt@gamedevjs.com.

Prelegenci

Łukasz Jagodziński Łukasz Jagodziński - full-stack JavaScript developer z 10-letnim stażem. Pasjonat programowania od najmłodszych lat - swoją przygodę rozpoczynał od programowania gier. Twórca Astronomy - open source'owego narzędzia dla Meteor.js. W wolnych chwilach prowadzi swój kanał na YouTube'ie o JavaScript'cie.

Tomasz Kolinko Tomasz Kolinko - autor kilku apek z pogranicza psychologii, rozrywki i edukacji, m.in Love Letter Writer i Goal-Setting Workshop.

Staś Małolepszy Staś Małolepszy - na co dzień pracuje w Mozilli, gdzie odpowiada za Project Fluent — kolekcję bibliotek do internacjonalizacji. W czasie wolnym tworzy aplikacje miejskie (Warszawski Ninja, ostatnio: Rowerynka) oraz proste gry, w które gra z przyjaciółmi.

Partnerzy

Enclave Games Whitestream