GameDev.js

Spotkania z tworzeniem gier w HTML5 i JavaScript

Meetup Gamedev.js Warszawa #9

Zapraszamy na dziewiąte, ostatnie w tym roku spotkanie Gamedev.js - meetupu zrzeszającego twórców gier HTML5! Spotkanie jest w pełni darmowe, przyjść może każdy, prelekcje zostaną nagrane i udostępnione a uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać darmowe kupony na piwo lub inne napoje w barze. Oprócz prelekcji będzie więc miejsce na nieoficjalną integrację.

Szczegóły wydarzenia
Plan

1. Krzysztof Kula: Wstęp do WebGL
Opowiem o podstawowych pojęciach w grafice 3D na przykładzie WebGL oraz WebGL 2. Celem jest dokładne zrozumienie jak działa nowy shader w shadertoy: shadertoy.com/new.

2. Kasia Iwańska: Prosta gra w JavaScripcie jako zadanie rekrutacyjne – pros & cons
Przez ponad rok pierwszym etapem rekrutacji w Netguru było zrobienie prostej gry w JavaScripcie (w VanillaJS lub dowolnym frameworku frontendowym) według konkretnej specyfikacji. W trakcie krótkiej prezentacji zdradzę co możemy sprawdzić za pomocą takiego zadania, jakie mogą być wymagania co do implementacji na różnych poziomach seniority oraz jak to wpływa na motywację kandydata i inne nietechniczne elementy procesu rekrutacyjnego. Opowiem też o konkretnych przykładach gier opartych na JS wykorzystywanych jako element edukacji czy sprawdzenia wiedzy.

3. Prelekcja 3

Sponsorzy

Mozilla BLUR

Firmy zainteresowane sponsorowaniem naszych spotkań zapraszam do pisania na kontakt@gamedevjs.com.

Prelegenci

Krzysztof KulaKrzysztof Kula - programista front-end w firmie Collective Sense w Krakowie. Uwielbia czytać książki i dzielić się swoimi obserwacjami na swoim blogu krzychukula.blogspot.com oraz na meetupach i konferencjach. Jest współorganizatorem Meet.js Kraków. Fan programowania funkcyjnego, JavaScript oraz Node.js. W poprzednich wcieleniach zajmował się tworzeniem narzędzi programistycznych, platform medialnych i gier.

Kasia IwańskaKasia Iwańska - frontend developer w Netguru, specjalizuje się w programowaniu aplikacji webowych i mobilnych opartych na JS (React ⁄ React Native). W pracy wyznaje zasadę, że kod musi być nie tylko świetnej jakości, ale również zorientowany na użytkownika. Zanim zaczęła programować zajmowała się projektowaniem graficznym i pracą w kulturze. Rowerzystka i wegetarianka, wolne chwile spędza ze swoim psem.

TBD

Partnerzy

Enclave Games meet.js Whitestream